Tego lata producenci etykiet mają szansę zapoznać się z trendami i innowacyjnymi technologiami podczas organizowanego przez firmę KURZ LABEL WEEKS. Wydarzenie w postaci zbliżonej do współczesnych targów odbędzie się w dniach 20.06- 28.10.2022 r. w siedzibie firmy KURZ w Fürth, w Niemczech.

Dzięki organizacji spotkań na żywo dajemy klientom, dostawcom i partnerom, przedstawicielom prasy a także wszystkim zainteresowanym, możliwość odkrywania nowych rozwiązań, innowacyjnych maszyn oraz pionierskich procesów a wszystko w kontekście wymagań zrównoważonego rozwoju. LABEL WEEKS to również wyjątkowa szansa na dyskusję z ekspertami w branży.

 
…[ Po dwóch i pół roku bez osobistego kontaktu ważne jest dla nas, abyśmy mogli ponownie doświadczyć możliwości bezpośredniej rozmowy na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w branży projektowania opakowań i etykiet], Stéphane Royère, Head of the KURZ Packaging and Print Business Area w KURZ.

 

                                                    

 

MASZYNY

 

Pracujące maszyny to „wizytówka” wydarzenia LABEL WEEKS. Odwiedzającym zostaną zaprezentowane maszyny do hot-stampingu, transferu na zimno i druku cyfrowego.

DISTORUN® jest unikalnym modułem do aplikacji pojedynczych znaków optycznie zmiennych oraz standardowej folii w transferze na „zimno”.
Pojedyncze obrazy mogą być teraz pozycjonowane na wstędze podłoża. Przestrzeń pomiędzy dwoma obrazami może być powtórnie wykorzystana. DISTORUN został opracowany i zaprojektowany w technologii sterowania servo. Specjalnie zaprojektowany program umożliwia indywidualne pozycjonowanie znaku i efektywne użytkowanie folii. DISTORUN jest montowany na maszynie rolowej bez ingerencji w jej układy elektryczne i pneumatyczne. Prędkość pracy modułu rejestrowana i sterowana jest przez oddzielny enkoder obrotowy.

KURZ DM-UNILINER 2D i DM-UNILINER 3D firmy KURZ Steinemann DPE  najnowsze cyfrowe systemy uszlachetniania. Dzięki różnym komponentom maszyny są proste i intuicyjne w użyciu. To idealne narzędzie do optymalizacji kosztów produkcji, stabilności procesów, gwarantujące imponujące efekty metaliczne na papierze i tekturze.

MJET eco i Monojet® 324 technologia druku cyfrowego firmy KURZ MPRINT .

GIETZ FSA 1060 Foil Commander urządzenie do druku offsetowego z modułem transferu na zimno oraz do termodruku.

 

DEKORACJE ECO FRIENDLY

 

Podczas wydarzenia nie zabraknie najbardziej gorącego tematu - ekologicznych rozwiązań jakie oferuje branża. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się ze zrównoważonymi rozwiązaniami do dekoracji etykiet.

ECOFIN® transfer do tłoczenia na gorąco, którego nośnik wynosi jedyne 10 μm zamiast standardowych 12 μm, umożliwiający zrównoważoną i ekonomiczną pracę.

KPS  slim przy 6 μm jest cieńszy niż jakikolwiek inny transfer. W produkcie zmniejszono udział PET aż o 50%.
Korzyści jakie płyną z użytkowania KPS slim:

✔Redukcja śladu węglowego
✔Większy nawój rolki
✔Rzadsza zmiana rolki
✔Szybsze narządzanie maszyny i krótszy czas konfiguracji.

 


ROZWIĄZANIA ZABEZPIECZAJĄCE

 

Zdobycie i utrzymanie pozycji rynkowej kosztuje producenta wiele wysiłku i pieniędzy. W miarę jak rośnie wartość produktów na rynku, wzrasta również ryzyko, iż ktoś bez zaproszenia spróbuje współuczestniczyć w tym sukcesie. Na targach zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania zabezpieczające, które KURZ rozwija we współpracy z firmą SCRIBOS - spółką zależną KURZ.

Etykiety zabezpieczające z wielopoziomowymi algorytmami szyfrowania, które skutecznie chronią produkt przed fałszowaniem ale również otwierają nowe możliwości interakcji z klientem.

 

 

TERMOTRANSFER

 

Nie zabraknie również rozwiązań do druku termotransferowego. Innowacyjne rozwiązania termotransferowe i do znakowania —  dla przemysłu medycznego, farmaceutycznego i spożywczego — umożliwiają bezpieczną i niezawodną identyfikację produktu: od klasycznych czarnych taśm do specjalnych kolorów i rozwiązań zabezpieczających dla większości dostępnych na rynku drukarek etykiet .Zarejestruj się i umów wizytę. Zainteresowani proszeni są o wybranie wolnego terminu w kalendarzu targowym. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane na podany adres e-mail.

 

REJESTRACJA

 

KURZ zaoferuje również platformę cyfrową, na której można będzie obejrzeć wystawione maszyny i produkty – dodatkowa usługa dla wszystkich, którzy nie mogą osobiście przybyć do Fürth w czasie trwania targów.